Skip to content

107 Celebration BlvdBrick, NJ 08723

Built 2019

Owner
---
Last Sale Price
$527,500
Last Sale Date
Oct 22, 2025

Property Information

Block701
Lot9.05
QualifierC0907
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class35
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningMUOZ
Sq Footage1,760
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,000
39%
Improvement Value:$158,900
61%
Total Assessment$258,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,687+5.2%
2024$6,356+3.5%
2023$6,141+1.3%
2022$6,063+163.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$527,500
Sq Ft1,760DeedBook 20209, Page 1281Recorded11/26/2025

Property Sale

Sale
$300,599
Sq Ft1,740DeedBook 17729, Page 944Recorded12/24/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$640,000
DeedBook 17118, Page 1467