Skip to content

119 Celebration BlvdBrick, NJ 08723

Built 2020

Owner
---
Last Sale Price
$537,000
Last Sale Date
Jan 5, 2026

Property Information

Block701
Lot9.05
QualifierC0919
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class35
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningMUOZ
Sq Footage1,760
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,000
38%
Improvement Value:$161,400
62%
Total Assessment$261,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,752+5.2%
2024$6,417+3.5%
2023$6,200+0.0%
2022$6,200
Property History

Property Sale

Sale
$537,000
Sq Ft1,760DeedBook 20267, Page 1442Recorded1/27/2026

Property Sale

Sale
$312,000
DeedBook 18152, Page 1933Recorded11/17/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020