Skip to content

106 Revival RdBrick, NJ 08723

Built 2020

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2022

Property Information

Block701
Lot9.05
QualifierC2006
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class35
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningMUOZ
Sq Footage2,146
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
36%
Improvement Value:$180,800
64%
Total Assessment$280,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,253+5.2%
2024$6,894+3.5%
2023$6,661+1.3%
2022$6,576+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$312,882
Sq Ft2,146DeedBook 17915, Page 611Recorded6/5/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$1,680,000
DeedBook 17608, Page 674