Skip to content

Chambers Bridge Rd.(Block 702.07 Lot 13)Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Feb 6, 2023

Property Information

Block702.07
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page42.1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage1,282
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,649+5.2%
2024$4,419+3.5%
2023$4,270+1.3%
2022$4,216+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$265,000
Sq Ft1,282DeedBook 19295, Page 1723Recorded2/8/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel