Skip to content

175 Chambers Bridge RdBrick, NJ 08723

Church/Charitable

Last Sale Price
$1,650,000
Last Sale Date
Jan 4, 2019

Property Information

Block702
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage---
Acreage7.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,182,900
18%
Improvement Value:$9,719,800
82%
Total Assessment$11,902,700

Sale
$1,650,000

From:

To:

DeedBook 17373, Page 553Recorded1/31/2019