Skip to content

63 Driftwood DrBrick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Price
$229,900
Last Sale Date
Jan 24, 2002

Property Information

Block86.09
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,532
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,200
52%
Improvement Value:$122,300
48%
Total Assessment$255,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,600+5.2%
2024$6,273+3.5%
2023$6,060+1.3%
2022$5,984+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$229,900
DeedBook 10706, Page 1102

Property Built

Built

Year Built: 1965