Skip to content

4 Bonnie CourtBrick, NJ 08724

Built 1950

Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
May 13, 2021

Property Information

Block869.25
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1SF2G-P 3270
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage3,270
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,900
32%
Improvement Value:$311,900
68%
Total Assessment$459,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,001+5.4%
2024$11,389+3.6%
2023$10,989+1.3%
2022$10,847+1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$760,000
Sq Ft3,270DeedBook 18520, Page 1891Recorded6/8/2021

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 5234, Page 825

Property Built

Built

Year Built: 1950