Skip to content

106 Sandy Point Dr.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Aug 29, 2024

Property Information

Block87.01
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.3

Building Details

Building Class10
DescriptionBEACH
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$865+5.2%
2024$822+3.5%
2023$795+3292.9%
2022$23+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0