Skip to content

4 Stoneham DriveBrick, NJ 08724

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2020

Property Information

Block870.22
Lot24.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page48.1

Building Details

Building Class16
Description1SF2G-P 1870
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,870
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,700
42%
Improvement Value:$237,600
58%
Total Assessment$410,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,709+5.4%
2024$10,163+13.3%
2023$8,972+1.3%
2022$8,856+1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$430,000
DeedBook 13470, Page 1337

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 10627, Page 1393

Property Built

Built

Year Built: 1994