Skip to content

322 Seminole LnBrick, NJ 08724

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2006

Property Information

Block882
Lot28.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,316
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,800
54%
Improvement Value:$104,100
46%
Total Assessment$224,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,870+5.4%
2024$5,571+3.6%
2023$5,375+1.3%
2022$5,305+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950