Skip to content

Cedarcroft Dr.(Block 884 Lot 5)Brick, NJ 08724

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 17, 2020

Property Information

Block884
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$138,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,623+5.4%
2024$3,438+3.6%
2023$3,317+1.3%
2022$3,274+1.7%
Property History

No events match the selected filters.