Skip to content

367 Arrowhead Dr.Brick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Price
$97,900
Last Sale Date
Nov 10, 1995

Property Information

Block888
Lot7.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,065
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,000
55%
Improvement Value:$96,500
45%
Total Assessment$214,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,598+5.4%
2024$5,313+3.6%
2023$5,127+1.3%
2022$5,060+1.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$97,900
DeedBook 5320, Page 80

Property Built

Built

Year Built: 1960