Skip to content

27b Lenape TrailBrick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2022

Property Information

Block901.22
Lot12.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,624
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$234,400
60%
Improvement Value:$153,200
40%
Total Assessment$387,600

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 18927, Page 1887

Property Sale

SaleMulti
$308,000
DeedBook 10796, Page 909

Property Built

Built

Year Built: 1960