Skip to content

330 Apache LnBrick, NJ 08724

Built 1965

Last Sale Date
Sep 23, 2021

Property Information

Block901.23
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,800
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,600
45%
Improvement Value:$148,300
55%
Total Assessment$269,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,044+5.4%
2024$6,685+3.6%
2023$6,451+3.4%
2022$6,240+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965