Skip to content

329 Choctaw LnBrick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Date
Apr 1, 2013

Property Information

Block901.23
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,290
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
56%
Improvement Value:$95,100
44%
Total Assessment$215,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,614+5.4%
2024$5,328+3.6%
2023$5,141+1.3%
2022$5,074+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960