Skip to content

310 Apache LnBrick, NJ 08724

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2021

Property Information

Block901.23
Lot2.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,824
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
46%
Improvement Value:$139,000
54%
Total Assessment$259,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,760+5.4%
2024$6,415+3.6%
2023$6,190+1.3%
2022$6,110+1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$415,000
Sq Ft1,824DeedBook 18185, Page 1932Recorded12/3/2020

Property Sale

SaleMulti
$267,500
DeedBook 11394, Page 589

Property Built

Built

Year Built: 1970