Skip to content

333 Tuscaloosa LaneBrick, NJ 08724

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block901.24
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,467
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,500
51%
Improvement Value:$116,800
49%
Total Assessment$239,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,246+5.4%
2024$5,927+3.6%
2023$5,719+1.3%
2022$5,645+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965