Skip to content

103 Arrowhead Pk.Dr.Brick, NJ 08724

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2021

Property Information

Block902.06
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,176
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,400
60%
Improvement Value:$88,200
40%
Total Assessment$218,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,705+5.4%
2024$5,415+3.6%
2023$5,225+1.3%
2022$5,157+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954