Skip to content

204 Arrowhead Pk.Dr.Brick, NJ 08724

Built 1958

Last Sale Price
$99,750
Last Sale Date
Jul 31, 1996

Property Information

Block902.10
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,176
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
55%
Improvement Value:$105,800
45%
Total Assessment$235,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,154+5.4%
2024$5,841+3.6%
2023$5,636+1.6%
2022$5,546+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$99,750
DeedBook 5392, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1958