Skip to content

307 Midstreams Rd.Brick, NJ 08724

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 14, 2000

Property Information

Block902.10
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,176
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
56%
Improvement Value:$102,200
44%
Total Assessment$232,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,810+5.6%
2024$5,502+3.8%
2023$5,300+1.4%
2022$5,228+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956