Skip to content

126 Bluefin Dr.Brick, NJ 08724

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 17, 2004

Property Information

Block902.47
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.1

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 2444
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,700
38%
Improvement Value:$237,400
62%
Total Assessment$381,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,947+5.4%
2024$9,440+3.6%
2023$9,108+1.3%
2022$8,990+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 5268, Page 785

Property Built

Built

Year Built: 1995