Skip to content

122 Jordan Rd.Brick, NJ 08724

Built 1968

Last Sale Date
Mar 14, 2023

Property Information

Block903.02
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.6

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,658
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,600
50%
Improvement Value:$129,400
50%
Total Assessment$257,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$5,892+1.4%
2022$5,813+1.8%
2021$5,710+2.5%
2020$5,568+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968