Skip to content

74 Coral DrBrick, NJ 08724

Built 1959

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2026

Property Information

Block903.13
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.4

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,196
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,600
54%
Improvement Value:$113,000
46%
Total Assessment$245,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,410+5.4%
2024$6,084+3.6%
2023$5,870+1.3%
2022$5,794+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959