Skip to content

676 Harbor RdBrick, NJ 08724

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2011

Property Information

Block982
Lot37.04
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page53.2

Building Details

Building Class16
Description1SF2G-P 2156
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,156
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$469,900
74%
Improvement Value:$168,700
26%
Total Assessment$638,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,667+5.4%
2024$15,818+3.6%
2023$15,263+1.3%
2022$15,065+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961