Skip to content

663 Harbor Rd.Brick, NJ 08724

Built 2013

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2024

Property Information

Block983
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page53.2

Building Details

Building Class17
Description2SFG
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage3,397
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,900
35%
Improvement Value:$312,000
65%
Total Assessment$482,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,604+5.4%
2024$11,961+3.6%
2023$11,541+1.3%
2022$11,392+1.7%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

SaleMulti
$240,000
DeedBook 15425, Page 1751

Property Sale

SaleMulti
$219,900
DeedBook 14609, Page 93