Skip to content

134 Joie Pl.Brick, NJ 08724

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2022

Property Information

Block990.09
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page53.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,745
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$359,300
59%
Improvement Value:$248,800
41%
Total Assessment$608,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,621+5.5%
2024$14,813+3.7%
2023$14,284+1.3%
2022$14,095+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980