Skip to content

115a Second AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 2016

Last Sale Date
Jun 2, 1993

Property Information

Block1000
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1082

Building Details

Building Class20
Description1F
Dwellings1
ZoningR40E
Sq Footage958
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
47%
Improvement Value:$276,300
53%
Total Assessment$521,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,493+5.2%
2024$9,024+35.6%
2023$6,656+0.4%
2022$6,627+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 11015, Page 1211