Skip to content

108 Seventh AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 2015

Last Sale Price
$363,375
Last Sale Date
Jun 26, 2023

Property Information

Block1025
Lot4.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class17
Description1.5F1G
Dwellings1
ZoningR40E
Sq Footage1,560
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
44%
Improvement Value:$318,000
56%
Total Assessment$563,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,252+5.2%
2024$9,746+14.1%
2023$8,540+0.4%
2022$8,502+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015