Skip to content

24 Seventh AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Feb 6, 2024

Property Information

Block1026
Lot3.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class19
Description2F2G
Dwellings1
ZoningGBMF
Sq Footage2,585
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$487,000
43%
Improvement Value:$640,900
57%
Total Assessment$1,127,900

Sale
$800,000
DeedBook 19607, Page 178Recorded2/15/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024