Skip to content

41 Harding AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2021

Property Information

Block1056.01
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class47
Description2F
Dwellings2
ZoningR40E
Sq Footage1,440
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$433,000
59%
Improvement Value:$300,400
41%
Total Assessment$733,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,355+5.2%
2024$12,695+41.4%
2023$8,978+0.4%
2022$8,938+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948