Skip to content

322 Sunset Drive NorthSeaside Heights, NJ 08751

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 1999

Property Information

Block1062
Lot29.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class20
Description2.5F
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage4,491
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$350,000
31%
Improvement Value:$779,600
69%
Total Assessment$1,129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,570+5.2%
2024$19,553+11.7%
2023$17,505+0.4%
2022$17,428+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000