Skip to content

Maritime DriveToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Nov 14, 2006

Property Information

Block1076.08
Lot70.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9301

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$290+8.4%
2006$268+2.2%
2005$262+2.3%
2004$256+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0