Skip to content

3457 East Lisbon AvenueToms River, NJ 08753

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 2007

Property Information

Block1076.12
Lot107
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9301

Building Details

Building Class18
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,451
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$260,000
37%
Improvement Value:$442,900
63%
Total Assessment$702,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,800+5.2%
2024$12,167+1.2%
2023$12,024+0.4%
2022$11,971+4.5%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 10044, Page 1119

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 5132, Page 13