Skip to content

3449 East Lisbon AvenueToms River, NJ 08753

Built 2020

Last Sale Price
$18,000
Last Sale Date
Aug 3, 1978

Property Information

Block1076.12
Lot114
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9301

Building Details

Building Class19
Description3624
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
28%
Improvement Value:$718,400
72%
Total Assessment$993,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,090+5.2%
2024$17,196+5.6%
2023$16,290+0.4%
2022$16,218+216.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$18,000
DeedBook 3741, Page 513