Skip to content

3471 East Lisbon AvenueToms River, NJ 08753

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2020

Property Information

Block1076.12
Lot94
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9301

Building Details

Building Class20
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,676
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$485,000
44%
Improvement Value:$610,100
56%
Total Assessment$1,095,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,942+5.2%
2024$18,956+32.6%
2023$14,296+0.4%
2022$14,233+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989