Skip to content

546 Lillie RoadToms River, NJ 08754

Built 1967

Last Sale Price
$153,000
Last Sale Date
Oct 10, 2002

Property Information

Block1080.13
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9302

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,336
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
38%
Improvement Value:$141,900
62%
Total Assessment$229,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,186+5.2%
2024$3,980-16.3%
2023$4,754+0.4%
2022$4,734+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$153,000
DeedBook 11304, Page 910

Property Built

Built

Year Built: 1967