Skip to content

546 Garfield AvenueToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Nov 14, 2006

Property Information

Block1082.11
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$69,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2001$685-46.0%
2000$1,267+7.6%
1999$1,177+0.8%
1998$1,168-4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Sale

Sale
$67,000
DeedBook 4599, Page 494