Skip to content

515 Holly Village LaneToms River, NJ 08753

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2021

Property Information

Block1084.04
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage758
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
46%
Improvement Value:$89,900
54%
Total Assessment$166,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,039+5.2%
2024$2,889-21.2%
2023$3,667+0.4%
2022$3,651+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952