Skip to content

310 Harding AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 1949

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2021

Property Information

Block1095.04
Lot61
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class18
Description2F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage1,890
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
45%
Improvement Value:$332,900
55%
Total Assessment$607,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,070+5.2%
2024$10,523+43.9%
2023$7,315+0.4%
2022$7,282+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1949