Skip to content

2 Sixth Terrace Unit 4Seaside Heights, NJ 08751

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2020

Property Information

Block1097.01
Lot106
QualifierC0104
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class37
Description2F2G
Dwellings1
ZoningMF16
Sq Footage2,132
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,000
51%
Improvement Value:$306,800
49%
Total Assessment$631,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,505+5.2%
2024$10,936+6.8%
2023$10,240+0.4%
2022$10,195+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986