Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Harborside DriveSeaside Heights, NJ 08751
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 14, 2012
Property Information
Block1097.01
Lot137
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page109
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage---
Acreage0.15
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$525,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$525,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,560 | +5.2% |
| 2024 | $9,088 | -10.0% |
| 2023 | $10,098 | +0.4% |
| 2022 | $10,053 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.