Skip to content

7 Spindrift RoadSeaside Heights, NJ 08751

Built 2014

Last Sale Date
Jan 14, 2024

Property Information

Block1097.03
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class18
Description2F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage1,728
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
45%
Improvement Value:$302,300
55%
Total Assessment$547,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,716+5.3%
2024$9,224+26.8%
2023$7,273+0.5%
2022$7,239+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014