Skip to content

310 Fielder AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 2016

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2007

Property Information

Block1097.43
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class19
Description1F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage988
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,000
47%
Improvement Value:$287,800
53%
Total Assessment$542,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,884+5.2%
2024$9,396+31.4%
2023$7,149+0.4%
2022$7,118+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016