Skip to content

125 West Chadwick WayLavallette, NJ 08735

Last Sale Date
Apr 30, 2002

Property Information

Block1105.09
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1051

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningRB4
Sq Footage500
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$296,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$296,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,390+5.2%
2024$5,124+23.7%
2023$4,143+0.4%
2022$4,125+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 10826, Page 621

Property Sale

SaleMulti
$80,000
DeedBook 5197, Page 248