Skip to content

3271 Windsor AvenueToms River, NJ 08753

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2004

Property Information

Block1108.52
Lot160
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9004

Building Details

Building Class19
Description2F
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,272
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
28%
Improvement Value:$200,900
72%
Total Assessment$278,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,079+5.2%
2024$4,828+2.7%
2023$4,699+0.4%
2022$4,679+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960