Skip to content

3277 Windsor AvenueToms River, NJ 08753

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2009

Property Information

Block1108.52
Lot164
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9004

Building Details

Building Class17
Description2F
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,720
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
23%
Improvement Value:$362,400
77%
Total Assessment$468,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,530+5.2%
2024$8,108+16.3%
2023$6,971+0.4%
2022$6,941+4.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

SaleMulti
$7,000
DeedBook 4130, Page 833