Skip to content

3352 Windsor AvenueToms River, NJ 08753

Built 1966

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Aug 27, 1993

Property Information

Block1108.57
Lot303
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9004

Building Details

Building Class20
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,565
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$270,000
42%
Improvement Value:$377,300
58%
Total Assessment$647,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,787+5.2%
2024$11,205+29.1%
2023$8,682+0.4%
2022$8,644+4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 5092, Page 754

Property Built

Built

Year Built: 1966