Skip to content

107 West Marlin WayLavallette, NJ 08735

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 2013

Property Information

Block1109.07
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningRB1
Sq Footage500
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,000
88%
Improvement Value:$33,900
12%
Total Assessment$285,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,206+5.2%
2024$4,949+31.4%
2023$3,765+0.4%
2022$3,748+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958