Skip to content

3269 Goa WayLavallette, NJ 08735

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2005

Property Information

Block1109.19
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningRB2
Sq Footage984
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$342,000
79%
Improvement Value:$89,400
21%
Total Assessment$431,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,253+5.2%
2024$5,944+7.0%
2023$5,556+0.4%
2022$5,532+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958