Skip to content

26 East Flamingo WayLavallette, NJ 08735

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2023

Property Information

Block1110.03
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class19
Description1F
Dwellings1
ZoningRB1
Sq Footage560
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$292,000
63%
Improvement Value:$171,500
37%
Total Assessment$463,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,440+5.2%
2024$8,023+7.8%
2023$7,445+0.4%
2022$7,412+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014